Siber Güvenlik Ustası John McAfee Hacklendiğini Açıkladı

Siber güvenliğin marka ismi olarak tanınan John McAfee, Twitter hesabının hacklendiğini açıkladı. McAfee, kripto para ile ilgili hesabından paylaşılan gönderilerin kendine ait olmadığını ve hesabını hackleyen kişi veya kişiler tarafından paylaşıldığını belirtti.

Silikon Vadisi’nde yazılım uzmanı olarak çalışırken 1987 yılında kurduğu McAfee Association adlı siber güvenlik firması sayesinde milyarder olan ve çok kullanılan antivirüs programı McAfee’nin kurucusu John McAfee, siber güvenlik alanında akla gelen ilk isimler arasında yer alıyor. McAfee, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabının hacklendiği ve az bilinen kripto paraların tanıtımı için kullanıldığı açıklamasında bulundu.

McAfee, “Ben bir güvenlik uzmanı olsam da Twitter’ın güvenliğini kontrol edemiyorum. Düşmanlarım var. Ben bir hedefim. İnsanlar sahte hesaplar, sahte ekran görüntüleri, sahte iddialar oluşturuyor” sözlerinin yer aldığı bir Twitter paylaşımında bulundu.

Para kaybettikleri için kendisini suçlayan hackerların hedefinde olduğunu belirten McAfee, telefonunun hacklendiğini gösteren ekran görüntülerini de paylaştı.

McAfee, hacklendiğini fark ettiğinde teknede olduğu için operatörüne ulaşma şansı bulamadığını ve bu nedenle de hackerların Twitter hesabını ele geçirme şansı elde edebildiklerini dile getirdi.

Kurmaca mı?

Olayın daha ironik olmasına sebep olan bir diğer etken ise John McAfee’nin dünyanın en ‘hack geçirmez’ telefonu olarak tanıttığı akıllı telefonu, şubat ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor olması. Kimileri bunun gerçek bir hacklenme olayı olmadığını, yalnızca yeni çıkacak telefon için tanıtım amaçlı bir kurmaca olduğunu söylese de kimileri siber güvenlik uzmanı olarak anılan birinin böyle bir kurmaca yapmasının mantıksız olduğuna inanıyor.

Eğer McAfee’nin hacklenme olayı gerçekten yaşandıysa, kendimiz için endişelenmeye başlamamızın zamanı gelmiş demektir.

Kaynak: BBC News

Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir