Google’ın Çalışanları için Geliştirdiği Titan Güvenlik Anahtarı Satışa Sunuldu

Günümüzde olası dijital saldırılara karşı geliştirilen siber güvenlik teknolojilerine rağmen, kimlik bilgisi, vatandaşlık numarası, vergi numarası, pasaport numarası gibi şahsi bilgilere yetkisiz erişim engellenemeyebiliyor. Bir teknoloji devi olmasına karşın Google da siber saldırılara maruz kalıyordu. Ancak Google, çalışanlarının dijital ortamdaki güvenini sağlamak adına harekete geçti ve çalışanlarına ait bilgilerin gizliliğini korumak için Titan Güvenlik Anahtarı geliştirdi. Google çalışanları, cihazdan bir hayli memnun kalınca, güvenlik anahtarı satışa çıkarılarak kullanıcılarla buluştu. 

Geçtiğimiz yıl 85.000 çalışanına fiziksel güvenlik anahtarı veren Google, cihazın kullanılmaya başlanmasından bu yana yetkisiz erişime veya kimlik avına dair hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını belirtti. Dolayısıyla, Google şirketinin teknoloji alanındaki başarısına katkıda bulunan bu önemli cihazın piyasaya sürülmesine karar verildi.

“Yeni Titan Güvenlik Anahtarımız, kullanıcı bilgilerine yetkisiz erişim sağlamaya yönelik girişimleri ve kimlik avcılığını engeller. Aynı zamanda, Google şirketi dahilinde kullandığımız bir güvenlik cihazı olan Titan Güvenlik Anahtarı, kullanıcılara da aynı oranda güvenlik sağlar.”

Cihaz, iki farklı model ile geliyor. İlki bilgisayara USB girişi üzerinden bağlanıyor, ikincisi ise mobil cihazlara bağlanmak için Bluetooth kullanıyor. Google mağazalarından temin edilebilen cihaz, Dropbox, Facebook, Github ve Google Hizmetleri gibi programlar tarafından da destekleniyor. Hacker, sosyal hesaplarınızdan birine erişmeyi başarsa da, amacına erişemiyor; çünkü iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi bilgilerinizi ikinci bir güvenlik duvarıyla koruyor.

Kaynak: Promo Marketing

Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir