OnePlus’ın Sitesi Hacklendi, Müşterilerin Kredi Kartı Bilgileri Çalındı

Çin akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın online mağazasından alışveriş yapan müşterilerin kredi kartı bilgilerinin çalındığı iddia edildi. OnePlus yetkilileri, resmi internet sitelerinin hacklenmiş olabileceği şüphesiyle ilgili araştırma başlattıklarını açıkladı.

Başlangıçta iddia olarak ortaya çıkan bu söylenti, ilk defa müşterilerden birinin hafta sonu OnePlus destek forumuna durumu yazması sonucu ortaya çıktı. Yapılan açıklamaya göre; çok sayıda OnePlus müşterisi, internet sitesi üzerinden ürün satın alımı gerçekleştirmelerinin ardından bankaları tarafından kredi kartlarında şüpheli işlem görüldüğüne dair arama aldı.

Yaklaşık 200 Kişinin Kredi Kartı Ele Geçirildi
Dolandırıcılık faaliyetlerinden şüphelenen bir müşteri, kendisine ait kredi kartlarından ikisinin son altı ayda kullanıldığı tek yerin şirketin resmi internet sitesi olduğunu dile getirdi.

Daha sonra çok sayıda kullanıcı OnePlus ile ilgili Twitter ve Reddit forumlarında benzer şikâyetlerde bulunarak kredi kartı dolandırıcılığı kurbanı olduklarını ifade ettiler. Şu ana kadar dünyanın her yerinden yaklaşık olarak 200 kişi mağdur olduğuna dair şikayette bulundu.

“İnternet Sitesinin Sunucuları Ele Geçirilmiş Olabilir”
Siber güvenlik firması Fidus, OnePlus internet ödeme sistemiyle ilgili güvenlik sorununa dair ayrıntıları içeren bir blog yazısı yayınladı. Fidus, OnePlus sitesi sunucularının ele geçirildiğinden de şüphelendiğini bu yazıda belirtti.

OnePlus İnceleme Başlattı
Böyle bir durum yaşanabilme ihtimalinin önne geçebilmek için sitelerinde her türlü önlemin alınmış olduğunu dile getiren OnePlus yetkileleri, yine de durumla ilgili ayrıntılı inceleme başlattıkları açıklamasında bulundu.

Kaynak: Thehackernews

Burcu Üner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir