New York Kendine Ait Siber Güvenlik Uygulamasını Çıkartıyor

Bu yaz New York sakinleri, şehrin sponsorluğunda çıkartılacak olan yeni bir siber güvenlik akıllı telefon uygulamasına sahip olacaklar. Bu uygulama aynı zamanda halka açık WiFi ağını da koruma altına alacak.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, şehrin ilk siber güvenlik girişimi olan NYC Secure’un bir parçası olarak kendi ücretsiz akıllı telefon siber güvenlik uygulamasını şehir sakinlerine sunacaklarını duyurdu. Blasio yaptığı açıklamada, “New Yorklular, faturalarını ödemekten iş başvurusuna kadar pek çok alanda hayatlarını çevrimiçi olarak yönetiyorlar. NYC Secure, New Yorkluların kendilerini çevrimiçi olarak savunmasına yardımcı olmak için en iyi ve en etkili koruma çabalarını uyguladığımızdan emin olacak” dedi.

Uygulama, kötü amaçlı yazılımları tespit edecek ve kullanıcıları bu konuda bilgilendirecek. Daha sonra, kullanıcıların kendilerini ve telefonlarını korumak için neler yapabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunacak. Örneğin, kötü amaçlı olarak algılanan bir WiFi bağlantısından bağlantıyı kesmek, güvenliği ihlal edilmiş bir web sitesinden çıkmak veya kötü amaçlı yazılım yüklü olduğu bir uygulamayı kaldırmak gibi öneriler sunacak ve bunları nasıl yapmaları gerektiğini anlatacak.

Kaynak: Engadget

Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir