E-Posta Kutunuzu Hackerlardan Koruyan Girişim: Tessian

İngiltere merkezli siber güvenlik girişimi Tessian, yapay zekadan yararlanarak büyük şirketlere zararlı içeriklerden arındırılmış bir e-posta sistemi vadediyor.

Verizon tarafından yapılan araştırma, 2018 yılında internette yayılan her 100 kötü amaçlı yazılımdan 92’sinin e-posta yoluyla iletildiğini ortaya koydu. Phishing (Oltalama) Saldırısı ve e-posta dolandırıcılığı günümüzde siber saldırganların en sık tercih ettiği yöntemlerden biri olmakla birlikte; bu saldırıların ciddi mal ve itibar kaybına yol açması, şirketleri e-posta sistemlerini daha nitelikli bir şekilde korumak için siber güvenlik alanında faaliyet gösteren tekno girişimler ile işbirliği yapmaya yöneltti.

Imperial College mezunu 3 mühendis tarafından 2013 yılında kurulan Tessian, yapay zeka yardımıyla şirket çalışanlarına zararlı içeriklerden arındırılmış bir e-posta kutusu vadediyor. Tessian tarafından geliştirilen teknoloji; önce makine öğrenimi yoluyla şirket içi yazışmalarda kullanılan genel kalıp ve içerikleri analiz ediyor, ardından gelen e-postalarda bu kalıpların dışında sahte olması muhtemel bir mail adresi ya da internet sitesi algıladığı durumlarda kullanıcıları uyarıyor.

7 ay önce 13 milyon dolarlık bir Seri A yatırımı alan Tessian, geçtiğimiz günlerde ünlü risk sermayesi fonu Sequoia Capital ile çıktığı B serisi yatırım turundan da 40 milyon dolarla dönerek önemli bir başarı elde etti.

Kaynak: Tech Crunch

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir