Hollanda Siber Güvenlik Haftası Etkinliğine Ev Sahipliği Yapıyor

Dijitalleşen dünyada yeni nesil güvenlik zorluklarına karşı günden güne gelişen siber güvenlik, Avrupa ülkeleri arasında gündemden düşmüyor. Son zamanlarda Avrupa’ya açılan dijital bir geçit kapısı olarak görülen Hollanda, siber güvenliğin merkez üssü olma yolunda.

Hollanda’lı siber güvenlik şirketleri, alanlarında yaptıkları önemli çalışmalar ile son zamanlarda dikkatleri üzerine topladı. Sadece Lahey şehrinde 400’den fazla siber güvenlik şirketi barındıran Hollanda, 2-5 Ekim arası düzenlenecek Siber Güvenlik Haftası etkinliğine de ev sahipliği yapacak. Lahey’de düzenlenecek etkinlikte 70 farklı ülkeden gelecek mühendisler, siber güvenlik alanına ilişkin yenilik ve gelişmeleri değerlendirecek.

Hollanda Siber Güvenlik Sektöründeki Öncülüğünü Neye Borçlu?

Avrupa’nın önde gelen siber güvenlik kümelenmesi olan Lahey Güvenlik Deltası (HSD); ulusal ve kentsel güvenlik sağlama, kamu kurumları, bilişim kurumları ve devletler arası işbirliği sağlama gibi konuları siber güvenlik bağlamında gerçekleştiriyor. Lahey merkezli siber güvenlik kuruluşları HDS ile sınırlı kalmıyor; AB Siber Suç Merkezi, NATO Siber Güvenlik Ajansı ve Siber Güvenlik Akademisi gibi önemli kuruluşlar da Lahey’de yer alıyor.

Kaynak: Omaha World-Herald 

Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir