Hackerları Buluşturan Etkinlik: Capture the Flag (Bayrağı Yakala) Başlıyor

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek siber güvenlik yarışması “Capture The Flag-CTF” (Bayrağı Yakala), siber güvenlik uzmanlarını ve meraklılarını bir araya getiriyor.

2015 yılından bu yana düzenlenen etkinlik Capture The Flag-CTF (Bayrağı Yakala), Türkiye’de siber güvenlik alanında farkındalık yaratmak ve nitelikli insan gücü üretmeyi amaçlıyor. Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği olmasıyla da dikkat çeken Capture The Flag, bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlerin her yıl ilgi odağı oluyor. Bu yıl da büyük ses getirecek yarışmada çok sayıda siber güvenlik profesyoneli; etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamaları gibi alanlarda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bulmak için kıyasıya mücadele verecek.

İki aşamalı olarak düzenlenecek etkinlik, 28-29 Eylül’de ilk aşama katılımcı sınırlaması olmadan online olarak gerçekleştirilecek. Birinci aşama sonrası en başarılı 45 takım arasına girenler 31 Ekim’de Ankara’da yapılacak offline final yarışmasına katılmaya hak kazanacak. Yarışma sonunda, birinci 20.000 TL,  ikinci 15.000 TL, üçüncü 10.000 TL ile ödüllendirilecek. Üstelik, dereceye giremeyen yarışmacılar arasından seçilecek bir kişiye de iPad hediye edilecek.

Kaynak: Capture The Flag

Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir