Boğaziçi Üniversitesi’nden Ücretsiz Siber Güvenlik Eğitimi: “Siber Güvenlik Yaz Kampı” İçin Geri Sayım Başladı

Boğaziçi Üniversitesi, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezi (BUSİBER) ev sahipliğinde gerçekleşecek “Siber Güvenlik Yaz Kampı” için hazırlanıyor. Katılımcılardan herhangi bir eğitim ücreti talep edilmeyen etkinliğe 18 yaşından büyük ve üniversite öğrencisi olan herkes başvurabilecek.

Siber Güvenlik Merkezi (BUSİBER), yaz dönemi için üniversite öğrencilerine özel Siber Güvenlik Yaz Kampı düzenliyor. Harçlık ve burs harici düzenli geliri olmayan öğrencilerin siber güvenlik eğitimi almasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, Siber Güvenlik sektörünün saygın ismi Fatih Emiral, Boğaziçi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Bilgin Metin ve BÜSİBER sızma testi ekibi ve sektördeki seçkin isimler eğitim verecek. Eğitim süresinde katılımcılar, sızma testlerinin temellerini, kullanılan araçların çalışma prensiplerini, web uygulamalarının, sistemlerin ve ağların temellerini adım adım öğrenecekler.

Başvurular Hakkında

İki aşamalı sınavdan geçirilerek eğitime kabul edilecek katılımcılar, adaylık sürecinde ilk başvurularını Eventbrite üzerinden gerçekleştirecek. Başvurular sonrası online sınav ile ön-eleme (ilk aşama) ve CTF formatında yüzyüze mülakat (ikinci aşama) ile eleme gerçekleşecek ve katılımcıların kimlik-öğrenci kimliği kontrol edilecek. Başvuru süreci sonrası eğitime katılmaya hak kazananlar seçilmeleri, yedek listeye alınmaları veya yedek listeden asil listeye geçmeleri durumunda e-posta ile haberdar edilecekler. Başvuru süreciyle alakalı kritik tarihler şunlar:

Son kayıt: 17 Haziran 2018 | 23:59

Online sınav: 18 Haziran 2018 | 21.00

İkinci aşama sınav: 1 Temmuz 2018

Eğitim hakkında detaylı bilgiye etkinlik sayfasından ulaşılabilir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir